Zakládání Munzee

Jak založit munzee?

 

Jednoduše se přihlaste na munzee web a vytiskněte si své vlastní herní známky. Jde to velmi snadno.
Nejdříve vpravo na horní liště klikněte na Create a Munzee. Na následující stránce vyplňte krátký formulář s názvem munzee a textem – nemějte strach, obojí potom můžete při publikaci ještě změnit. Klikněte na Create Munzee pod formulářem a munzee máte vytvořeno.

Nyní jděte do svého profilu klikem na váš nick vpravo nahoře a poté si vyberte záložku Undeployed. Zde jsou v seznamu všechny munzee, které máte vytvořené a dosud nepublikované.

Pokud chcete tisknout jedno munzee, klikněte na název a poté na print. Jestliže chcete vytisknout více štítků, klikněte dole na Batch Print, pomocí zaškrtávátek vyberte všechny, které toužíte vytisknout a po stisku ještě jednou tlačítka Batch Print vytisknete celou stránku štítků naráz.

A pak už zbývá jediné – přeměnit své nápady v realitu. Nebojte se být kreativní. V terénu vyberte místo pro uložení, nasnímejte QR kody v módu „Deploy“, aktivujte munzee a uložte známku. A nyní se mohou ostatní hráči vydat hledat Vaše munzee.


Tipy:

  • Pozor, vzdálenost od vlastní munzee musí být zhruba 50m a od cizí alespoň 15.

  • Jestliže si štítek tisknete na průhlednou samolepící folii, dbejte později při lepení na místo, aby kontrast mezi podkladem a černým QR kódem byl dostatečný a nesplýval v jedno tmavé pole, které pak nemusí smartfoun přečíst.

 

  • Pokud je munzee umístěno tak, že snímání probíhá proti nestíněné obloze, dejte si pozor na to, aby plocha na které je munzee nalepeno byla dost široká, aby foťák smartfounu nezabíral i část oblohy, kvůli které by automaticky ztmavoval a QR kod by tím pádem opět šel obtížně nasnímat.

 

  • Snažte se umísťovat munzee na nějaká zajímavá místa, s myšlenkou, nápadem, v serii. Nelepte je tak, že je počůrá pes :).

 

  • Respektujte při umísťování místní zákony, vyhlášky. Dbejte na cizí majetek. Neumisťujte munzee v přímé blízkosti vládních, armádních … budov, kde by z důvodu bezpečnosti mohlo dojít ke konfliktu hráčů a úřadů.

 

  • Zauvažujte, jestli při umísťování nepoškozujete životní protředí.