Vzhled munzee známky aneb Munzee Skin Machine

Munzee Skin Machine

Co se vlastně skrývá pod tímto názvem? Není to nic záhadného. Pokud Vás omrzel klasický vzhled munzee známky, stránka http://www.munzeeskinmachine.com/ Vám umožní jednoduše vložit QR kód vytvářené munzee na pozadí, které si vyberete v galerii nebo které si sami vytvoříte. Můžete pak vytisknout personalizovaná munzee, nebo například munzee skrývající se ve výstražném rámečku „pozor, vysoké napětí“ :).

Po načtení stránky na Vás vykoukne nabídka. Vybereme prostřední „Create a Skin“.

skinmachinehlavnistranka


Nyní máme na výběr, jestli půjdeme cestou připravených skinů, nebo budeme nahrávat vlastní obrázek. Pro začátek se zkusíme podívat na „Easy“, co nám nabízí stránka předpřipraveného.

skin machine level


Další volba se stahovacím seznamu nabízí výběr kategorie skinů. Nebudeme se tím trápit a zvolíme si rovnou všechny. Tedy ze seznamu „All skins“ a dále dlačítko „Next“.


Na obrazovce nám vyběhlo přes 200 obrázků, tak si jeden zvolíme zatrhnutím okénka pod obrázkem. Odrolujeme na spodek stránky a po levé straně klikneme na „Next“.


Nyní musíme stránce říct, jaký QR kód má přiložit k vybranému skinu. Pro ten se vydáme do svého profilu na www.munzee.com. U svého nicku zvolíme záložku Undeployed (pokud v ní nemáte žádne připraveneé munzee, nejdříve si je vytvořte) a klikneme na název munzee. Uprostřed stránky pak najdeme adresu munzee, kterou celou i s šestimístným kontrolním kóde!! překopírujeme do okénka na Skin Machine. Pokud chcete více známek se stejným obrázkem, nakopírujte jejich munzee kódy do dalších řádků. (TIP: Jestliže používáte doplněk DrawQRzee a chcete větší množství známek se skinem, můžete se kopírování jednotlivých adres vyhnout tím, že ve vaší kartě undeployed na munzee.com půjdete do hromadného tisku dole > BATCH PRINT > následně zaškrtnete, které munzee chcete vytisknout a použijete dole tlačítko > TO SKIN MACHINE. Otevře se vám nové okno s webovu stránkou skinmachine. Když nyní projdete volbami a dostanete se až k zadávání adres munzee, budou již všechny adresy známek, které jste si zatrhli, vyplněny.) Také pod vkládacím okénkem máte zatržítko, které můžete použít pro změnu barvy QR kódu, pokud ho nechcete černý. Po té opět klikneme na tlačítko „Next“.


Nyní na nás vyběhla malá ukázka, jak bude munzee vypadat (i v případě tisku více munzee, nám zde ukáže jen jednu) a můžeme dát „Print“.


Tak jsme se přiblížili ke konci, stránka nám nabízí tisk a ještě malou volbu v tabulce na známkami. Ve volbě je velikost munzee, zde reprezentována volbou šířky-width a rozestupem-padding munzee mezi sebou. Po změně čísla v tabulce a stiskem „Reprint“ se nám munzee překreslí podle nového zadání. A můžeme tisknout.

Příště si zkusíme proběhnout pokročilejší volby s vkládáním vlastního obrázku.