Typy Munzee

Jaké jsou typy Munzee?

Pokud jste někdy hráli geocaching, pak pro začátek je možné říct, že všechny munzee jsou jako tradiční či virtuální keše. Tak a teď konkrétněji.

  • klasika Klasické munzee. Většinou tvoří přes 95% všech munzee. S tímto typem se setkáte nejčastěji. Munzee je ve formě známky s QR kódem kterou naleznete a pomocí aplikace nasnímáte. Může být někde přilepené jako samoleka, zastrčené ve škvíře, na magnetu, krabičce …

  • virtual Virtuální munzee je jak už napovídá jeho název opravdu jen virtuální. Jedná se o zónu do které vstoupíte a pak můžete na v aplikaci v detailu o munzee kliknout na „Capture virtual“ a tím munzee nalezente a zalogujete. Velikost zóny je kolem 90m. Virtuální munzee se nejčastěji používají na hodně exponovaných místech, kde není možné umístit fyzickou známku. Také ho používají autoři munzee, kteří chtějí sbírat body za nějaké turisticky frekventované místo, ale nemají možnost na něm známku udržovat. Virtuální munzee nemůže založit kdokoliv, je za peníze. Kromě jejich nákupu v obchodě obdrží každý hráč platící si Premium členství 4 tyto munzee jako součást PM balíčku.

  • mystery Mystery munzee – kdo zná geocaching, může podlehnout dojmu, že zde je potřeba něco luštit. Není tomu tak, mystery munzee je klasické munzee s tím rozdílem, že za nasnímání klasické munzee dostanete přiděleno 5 bodů a zde dostanete náhodně mezi 5 – 50 body. Ani tyto munzee nejde založit jen tak. Je nutný jejich nákup v obchodě a ještě musíte mít štěstí. Objevují se totiž jen občas v omezeném množství a velice rychle jsou vyprodány.

  • social Social munzee – není to klasické munzee, které můžete vidět v aplikaci a nalézt. Social munzee je osobní QR kód hráče. Opět je nutné za něj zaplatit. Hráči s PM ho obdrží v balíčku. Za naskenování se vám nepřičtou žádné body, jen se objeví ikonky hráčů na stránce Social munzee v profilu. Social munzee naleznete buď při setkání s někým, kdo tento typ má a nabízí k nasnímání nebo někteří hráči umísťují osobní social munzee na internet – například facebook.

  • nfc NFC munzee – na rozdíl od QR kódu hledáte NFC známku, kterou nasnímáte přiložením smartfounu k němu. Samozřejmě je nutné, aby tuto technologii vaše zařízení podporovalo. NFC známky je potřeba koupit v obchodě.

  • premiumeasterheartshamrockpumpkin Special munzee – jedná se o několik ruzných druhů spíše řečeno ikonek, než typů munzee. Mezi speciální munzee patří Zlaté munzee pro hráče s Premium členství, který za založení a nalezení ostatními hráči dostává více bodů než standardně. Ostatní ikonky se objevují při různých příležitostech – Halloween, Den sv. Valentýna, Den sv. Patrika, Velikonoce, výročí Munzee … Při těchto obdobích, které trvají den i více – podle toho, co se slaví, se náhodně již publikované klasické munzee mění na munzee s těmito ikonkami. Kromě hledání různých ikonek je s tím spojeno i různé bodové ohodnocení nálezů, oproti klasickým. Takže vlatně hledáte klasické munzee, jen pro tyto příležitosti s jinou ikonkou a body.

  • diamond munzee Diamond munzee – zatím nejnovější druh ikonky. Jednoduše je to další stupeň nad Zlaté munzee. Za založení dostanete 60 bodu, za nalezení je potom 20 bodů, které jsou ale náhodně rozděleny mezi nálezce a zakladatele, přičemž obě strany mají garantováno alespoň pět bodů. Nově se také neodečí 60 bodů při archivaci munzee. Diamantovou munzee je potřeba koupit v obchodě.