Trailzee – nový typ munzee

Munzee vydalo nový typ – Trail munzee. Jak je u munzee zvykem, kupuje se za peníze. A nebo můžeme doufat, že časem bude za odměnu v klanové bitvě :). V odlovu vám ale nic nebrání, takže můžete vyrazit třeba na první trail v Praze – Kunraticích.

trail

A o co tedy vlastně jde? Jak už název napovídá, půjde o munzee, které jsou vzdáleny od sebe a musí se všechny projít. Pro hráče geocachingu – prostě multicache.

Za svůj peníz obdržíte kredit, který vám umožní vytvořit 5 zastávek, jenž budou spojeny do jedné „šnůry“. Vytvoříte je opět tak, že konvertujete klasickou zelenou munzee. Můžete to udělat i dodatečně, ale munzee NESMÍ mít žádný odlov.

Pro tvorbu musíte dodržet pár omezení. Celková délka cesty nesmí být větší jak 8 km. Jednotlivé zastávky (ať vaše nebo cizí) nesmí být k sobě naopak blíž jak 1000 stop – cca 330m.

Celá cesta se pak chová způsobem, že hráč vidí vždy jen následující munzee. Tj. pro začátek na mapě vidíte jen číslo jedna, po sejmutí se vám zjeví dvojka, po dvojce trojka atd. Co se stane, pokud náhodou či nenáhodou odlovíte ještě neviditelnou munzee se neví :). Předpoklad je, že vám to nedovolí sejmout. S ohledem na to, že vlastně nevíte, kam míříte to někomu může nevyhovovat. Pokud úspěšně projdete všechny zastávky, obdžíte bonusové body.

Celkem chaos může nastat, když budete vytvářet svůj trail a najednou vám to nedovolí publikaci, protože se dostanete do kolize s cizí zastávkou. Vzhledem k tomu, že může začínat kdoví kde, nemusíte mít o ní přehled a asi vám to hodně znepříjemnní publikaci vaší cesty.