Jak začít s munzee?

Hardware – Software

Co je vlastně potřeba ke hraní munzee? V první řadě tady smartfoun vybavený fotoaparátem – pro nasnímání QR kódu a GPS – pro zjištění Vaší polohy. Dále je potřeba, aby telefon či tablet disponoval jedním z operačních systémů iOS, Android či Windows 7.5. Aplikaci poté najdete v jednotlivých obchodech operačních systémů.

 

 

 

Není nezbytné, ale pro snímání QR kódu příjemné, pokud fotoaparat disponuje zoomem pro pohodlnější zaostření a „bleskem“ tj. diodou, kterou si můžete posvítit při snímání za horších světelných podmínek.

Pokud tedy mát jasno, s čím budete hrát, je nutné se zaregistrovat na stránkách hry Munzee.com. Registrace je zdarma.

Registraci můžete projít i v aplikaci, ale mnohem pohodlnější je to u PC. Poté spustíte aplikaci, přístrojem se přihlásíte, počkáte na chycení signálu GPS a můžete v seznamu či na mapě vybírat munzee okolo vaší pozice.

Po té, co munzee v terénu objevíte, přepnete aplikaci do módu capture a nasnímate QR kód. Aplikace ověří v databázi QR kód a pozici vaší GPS a zaloguje nález. Pak dostanete ještě možnost připojit krátkou zprávu o nálezu pro autora munzee a je to.

Vzhledem k tomu, že hra Munzee je koncipována pro neustálou komunikaci mezi munzee serverem a vaší aplikací, je idaálně potřeba mít nastavený datový tarif u operátora. Jde to trochu obejít viz článek Off-line hra s Munzee, ale není to úplně ideální.