Publikace mace, sword, diamant a virtual munzee.

Zde si v krátkém článku ukážeme, jak publikovat některé druhy neklasických munzee.

Začneme diamantem, rubín a mace+sword+axe – diamant, rubín se kupuje v munzeeshopu, mace, sword a axe obdrží jako odměnu hráči klanových bitev při splnění podmínek určených pro daný měsíc.

Všechny tyto druhy jsou brány jako nadstavba na klasickou munzee. Proto nejprve je tedy potřeba vytvořit obyčejnou zelenou munzee viz zde. Po té si munzee například v počítači rozkliknete a bude vás zajímat na zelené liště záložka CONVERT. Po jejím načtení uvidíte speciální ikonky, na které můžete munzee převést (i s počtem, kolik jich máte k dispozici pro ten který druh):

convert

Po kliknutím na ikonu se vás zeptá, zda chcete převést > OK a jednoduše převedete zelené munzee na zvolený speciální druh. No a to je všechno :). Ještě by vám to mělo napsat, že munzee bylo úspěšně převedeno. Převádět můžete jak již publikované munzee, tak i munzee dosud čekající pod záložkou undeployed na publikaci.

convert2

Nejnovější verze aplikace také umožňuje provádět upgrade přímo v ní.

Virtuálky a Virtuální Mystery
Pokud v klanové bitvě, jako dárek při nějaké akci či nákupem obdržíte tento druh munzee, musíte je hledat ve vašem profilu pod záložkou undeployed. Jejich rozkliknutím se vám otevře stránka, kde na zelené liště máte pár záložek – edit munzee pro editaci jména a textu, edit location kde můžete na mapě buď uchopit špendlík a zoomováním a posunováním ho dostat na místo nebo můžete zadat do tabulky pod mapou souřadnice. Poté nezapomeňte přesun potvrdit tlačítkem UPDATE LOCATION. Munzee je posunuté, ale dosud nepublikované. Nyní tedy musíte v záložce EDIT MUNZEE KLIKNOUT na DEPLOY. A je hotovo.

TIP PRO ZJIŠTĚNÍ SOUŘADNIC MÍSTA, KAM CHCETE MUNZEE UMÍSTIT
PO UPGRADU MUNZEE STRÁNEK JEN PRO PM

Pokud chcete virtuálku umístit do nějakého místa, kde jsou již publikované jiné munzee, pravděpodobně budete potřebovat přesné souřadnice, abyste se vyhnuli kolizi.

Souřadnice zjistíte velice jednoduše, pokud máte v prohlížeči přidaný doplněk DRAWQRZEE.

Potom totiž můžete přejít na mapu drawQRzee (pod záložkou MAP). Zde si zaškrtnete volbu Circles (dole pod mapou) – tím se na mapě zakreslí kroužky kolizí okolo publikovaných munzee. Nyní nás bude zajímat manu vpravo nahoře kde klikneme na tlačítko SANDBOX. Rozbalí se nám další volba a zde vybereme NEW MUNZEE. Doprostřed mapy nám spadne tmavě šedý špendlík a ten uchopíme a přesuneme tam, kde chceme umístit nové munzee a dáváme pozor na kolize.

Pokud jsme špendlík úspěšně došťouchali na jeho cílové místo, klikneme na něj levým tlačítkem a otevře se nám okénko. V něm máme dvě zaškrtávací možnosti – 1. OWN MUNZEE > pro velikost kruhu okolo 50m, pro ukázku kolize s vlastními munzee 2. SHOW CAPTURE AREA FOR VIRTUAL > kde vám zelený kruh ukáže, kde jsou hranice, odkud půjde tato munzee odlovit.

Co je ale nejdůležitější, zde v bublině máte souřadnice místa, kde se tato testovací munzee nachází. Tyto si zkopírujte a hezky zadejte do své editované virtuálky či virtual mysterky.

Nyní můžete dialog zavřít nebo dát remove, aby se vám testovací munzee na mapě nepletla. Nezapomeňte, že mapa drawQRzee se aktualizuje jednou za několik hodin a může se v řídkých případech stát, že na vyhlednutém místě už munzee je, jen není ještě v drawQRzee mapě vidět (ale samozřejmě je vidět například v aplikaci).