Off-line hra s Munzee a domácí příprava

Off-line hra s Munzee
PO UPGRADU MUNZEE STRÁNEK DOPLNĚK DRAWQRZEE BOHUŽEL NEFUNGUJE

V tomto článku si trochu přiblížíme, jak využít novější funkci off-line queue v aplikacích munzee. Off line queue je zcela jednoduše řečeno fronta, do které se zařadí odeslání požadavku na zalogování munzee v případě, že v tu chvíli se aplikace není schopná připojit k síti – třeba výpadek signálu, FUP …. Fronta se dá ale využít i úmyslně pro pošetření dat a baterie. Jednoduše zapneme aplikaci munzee, přihlásíme se, zapneme gps a necháme aplikaci běžet. V nastavení telefonu pak vypneme datové přenosy a v tuto chvíli, když naskenujeme munzee, nedojde k odeslání, ale k uložení do fronty. Stačí tedy mít aplikaci ( s běžící gps) zapnutou na úvodní stránce, kde je i tlačítko capture. V případě nálezu munzee stiskem capture přejdeme do skenování, naskenujeme munzee, odešleme a munzee čeká od této chvíle ve frontě. Jen pro pořádek ještě jednou připomínám, že je nutné mít zaplou gps, aby došlo ke spárování QR kódu a souřadnic.

Celá tato anabáze má ovšem malý háček. Při vypnutých datech a ponechání aplikace pouze pro účely skenování nemáme mapu a hlavně nemáme umístění a nápovědu munzee. Na to musíme použít jinou aplikaci či rovnou jiný přístroj GPS. A také samozřejmě offline hledání musíme věnovat online domácí přípravu. Není to zas tak složité. Pomocí doplňku prohlížeče drawQRzee a jeho mapy můžeme lehce stáhnout oblast ve formátu souboru gpx. Ten pak můžeme buď rovnou nahrát do gpsky jako geocachingove PQ GPX ( pokud to přístroj umí) nebo si soubor upravit v nějakem databázovém programu – GSAK, GeoGet …. – a udělat si výstup například jako POI.

Domácí příprava:

Nejjednodušší je to pomocí doplňku drawQRzee. Pro jeho instalaci se případně mrkněte na článek s jeho manuálem. Díky tomuto doplňku vám na liště v odkazu MAP nově přibyla volba DRAWQRZEE  MAP. Klikněte na něj a objeví se vám klasická mapa, kterou znáte z originálního odkazu. Nově ovšem přibylo několik možností. Ty hlavní jsou filtry, které vám pomohou při výběru munzee, jaké si chcete stáhnout. Nejspíše si vyberete nezobrazovat vlastní a již nalezené. Poté mapu přesuňte na oblast, která vás zajímá, použijte zoom na velikost oblasti a počkejte, ať se načtou všechny munzee. Nyní vpravo nahoře klikněte na „Download as geocache“ – pokud máte GPS přístroj, který podporuje funkci „Paperless geocaching“. Pak už stačí stažený soubor nahrát do příslušného adresáře v GPSce a munzee se vám budou zobrazovat jako geocache i s textem a nápovědou (pokud tedy nějaký mají). Pokud  takový přístroj nevlastníte, stáhněte munzee jako GPX a nějakým databázovým programem upravte (ale nemusí to být nezbytné), aby váš přístroj s tímto souborem uměl pracovat.