Needs repair … aneb co se stane když …

V rámci osvěty zde máme krátký článek.

Nejspíše se vám již stalo, že munzee, kterou hledáte, se vám nepodařilo najít. Co tedy udělat nyní?

Pokud je jasno – například dle nápovědy, že munzee je zničená, je vhodné dát o tom vědět. To provedete v aplikaci – když rozklinete konkrétní munzee a dostanete se na její hlavní stránku, vlevo skoro dole máte komixovou bublinu se znaménkem plus. Po ťuknutí na ni se vám otevře dialog, kde můžete napsat komentář k této munzee. Ve stahovacím seznamu se vám nabízejí 3 volby.

První je určena pro obyčejný komentář, pokud se zde chcete o něco podělit.

Nás zajímají následující dva – „Unable to Locate“ aneb „Nelze Nalézt“ a „Needs repair“ aneb „Potřebuje Opravu“. Je v celku jedno, který z nich zvolíte, protože výsledek je stejný. Teď totiž přichází to nejdůležitější. Nejen že zprávou oznámíte autorovi, že s munzee je problém, ale hlavně, pokud použijete „Unable“ nebo „Needs“, informace se uloží do systému a pokud se sejdou za sebou tyto zprávy dvě od různých hráčů, munzee se automaticky přepne do maintenance módu – tj. přiřadí se jí žlutá ikonka s vykřičníkem. Ulehčíte tím ostatním hráčům život.

Ale to není vše. Pokud někdo přijde a munzee nalezne, automaticky se munzee přepne zpátky do klasiky.

V případě autora je to podobné. Pokud ji autor chce obnovit, přinese si novou známku a naskenuje ji a umístí na místo. Munzee se opět přepne z maintenance do normálního stavu.

Pokud autor nejeví zájem o obnovu, po 1 MĚSÍCI od objevení žluté ikony, zmizí munzee automaticky z mapy a přesune se k autorovi do záložky mezi ostatní vytvořené, ale zatím neumístěné, (undeployed) munzee. Pokud chce autor munzee umístit zpět, opět vezme známku a dojde ji obnovit stejně jako v předchozím případě. Ale pozor, zmizením z mapy se uvolňuje místo pro ostatní hráče, takže místo může být zabráno. A munzee, která už byla jednou umístěna, lze sice přesunout, ale s limitem do 150m od místa, kde byla poprvé uložena. Takže ani případný vícenásobný posun nepomůže a nezbyde tuto munzee než archivovat, pokud se vám ji nepodaří umístit někde poblíž.

Archivace munzee je jednoduchá – na počítači otevřete stránku munzee a v editaci admin kliknete na archive. Archivace je nevratná!

Na závěr malá pobídka: Nebojte se dát munzee needs či unable, nikdo vám hlavu neutrhne (tedy, neměl by :)). Na druhou stranu si buďte jistí, že jste opravdu pečlivě prohlédli místo, použili nápovědu … ať má vaše slovo váhu.