Munzee Print Helper – skript pro ulehčení tisku kódů

Vzhledem k tomu, že to vypadá, že po březnovém upgradu stránek munzee.com nebude aktualizován skvělý skript DrawQRzee, zkusíme se pro ulehčení tisku poohlédnout po jiném nástroji.

Je jím Munzee Print Helper. Ke stažení https://userscripts.org/scripts/show/179189 . Uživatelé prohlížeče Firefox musí mít nainstalován samozřejmě Greasemonky a i Google Chrome tentokrát potřebuje mít nainstalován Tampermonkey. Teprve poté nainstalujte skript.

Nyní se nám po spuštění stránek munzee.com objeví vpravo vedle nicku rychlé tlačítko pro tisk:

MPH

Po kliknutí na něj se přesuneme na stránku tisku, kde nám vlevo přibyla nová barevná tlačítka:

mph

Modrá pro zaškrtnutí/odškrtnutí vybraných munzee.
Červené pro vytvoření stránky PDF s QR kódy.
Zelené pro přechod na stránku Munzee Skin Machine, kde si budete moci jednoduše vybrat nějaký netradičnější vzhled kódu – viz článek.
Světle zelené pro rychlý dávkový tisk, jako byl v DrawQRzee.
Spodní světle zelené tlačítko pro získání URL zaškrtlých munzee.

Pokud chcete vytvořit PDF stisknutím červeného tlačítka, vyskočí na vás další volby:
mph-pdf print

Volby jsou rozděleny do 4 sloupců:
1. sloupec: velikost QR kódu / velikost ohraničení / rozměr papíru pro tisk / (ne)zobrazení čar pro střih
2. sloupec: barva ohraničení / barva pozadí / barva QR kódu / barva textu
3. sloupec: velikost ohraničení shora / zdola / zleva / zprava / kvalita QR kódu – respektive jaké poškození snese kód, aby informace o url byla stále pro čtečku čitelná (QR totiž ze své podstaty má informaci v sobě zakódovanou několikrát, takže pokud je část kódu nečitelná – s výjimkou rohových čtvercových značek – informace je do určitého stupně poškození stále získatelná) jinými slovy nechte tam level H
4. sloupec: číslo munzee vlevo dole / uvedení nicku vpravo dole / libovolný text / umístění libovolného textu / velikost fontu textu / ohraničení / jednotky, v jakých jsou evedeny všechny předchozí míry, ohraničení, velikosti ….

Po vybrání voleb stiskneme tlačítko convert to PDF a uložíme si vytvořené PDF, které pak můžeme vytisknout nebo ho poslat/donést někam, kde nám ho vytisknou. A nejlépe na samolepky :).