Hraní munzee s uloženou databází v jiné aplikaci

PO UPGRADU – BŘEZEN 2014 – STRÁNEK MUNZEE SE K OFFLINE DATŮM DÁ DOSTAT JEDINĚ pm ÚČTEM.

V tomto článku si ukážeme, jak je možné využít stažení databáze ze stránek munzee.dfx.at a její použití v jiné aplikaci – Locus.

Vzhledem k občasným výpadkům v chodu munzee.com, nemusí být od věci mít staženou databázi munzee u sebe v přístroji. Pak je možné nechat se navigovat jinou aplikací a oficiální aplikaci munzee použít jen pro logování.

Co k tomu potřebujeme: v nejideálnějším případě druhý přístroj – outdoorovou gps či jiný smartphone. Odpadne vám potom přepínání aplikací. Na druhou stranu musíte tahat druhou věcičku a hlavně ji vůbec mít :).

Zde se zaměříme na návod, jak databázi zprovoznit v oblíbeném navigačním programu Locus. Stáhněte si verzi programu z obchodu google a nainstalujte. Ve verzi zdarma musíte počítat s reklamní lištou a pár drobnými omezeními. Pro lepší pohodlí a omezení datového přenosu si stáhněte mapy zdarma ZDE. Najdete tu ČR , SR, Polsko, Rakousko a německé spolkové země Bavorsko a Sasko. Mapu umístěte do adresáře Locus/maps. V nastavení zvolte volbu mapy, záložku vektor a nastavte tuto mapu.

Jako druhý bod je stažení databáze ze stránek munzee.dfx.at. V nastavení zaškrtněte Global search, Gpx, v regionech Czech republic (nebo jinou krajinu či kraj) a dole Output with Locus icon extensions, Use real munzee pins for Locus icons (requires data connection). Mezi tím ještě ve volbě Your own username(s) můžete zadat svůj munzee nick a zvolit, jestli vámi nalezené nebo vlastní se vůbec nestáhnou ( Exclude) nebo třeba stáhnou a označí ( Include and mark). Nyní tlačítko GO čímž stáhnete databázi. Tu si pak uložte do nějakého adresáře v telefonu a naimportujte do Locusu > Menu: Data > Import dat a vyberte cestu k souboru. Pozor, větší množství může chvilku trvat :). Pak dejte znovu Menu: Data > Body > vyberte kategorii, pak všechny body a dejte import. Nyní byste měli mít všechny body na mapě. Nezapomeňte, že takto stažené body mají v aktualizaci zhruba den zpoždění oproti online mapě v aplikaci. Takže nejčerstvější munzee v tomto balíčku mít nebudete.

Při použití v jednom přístroji si teď na pravou lištu přidáme odkaz na aplikaci munzee, abychom ji měli hned po ruce – Menu: Funkce > Nastavit pravý panel > Přidat odkaz program > Munzee.  Nyní se vám po kliknutí na ikonku vpravo spustí aplikace munzee, takže nalezený kod můžete naskenovat a tlačítkem zpět na telefonu se opět vrátit do Locusu na mapu.

No a to je vlastně všechno :). Takže pár drobností na závěr. V Locusu při kliknutí na ikonku jednotlivých munzee se vám otevře jejich popis, kde budete mít i kromě infa o autorovi a datu založení i poznámky ( notes), kde autoři uvádějí nápovědu. Po naskenování vám samozřejmě ikonka v Locusu nezmizí, ale při rozkliknutí munzee budete mít dole tlačítko nastavení a volba skrýt zmizí tuto munzee z mapy. A poslední upozornění – tenhle způsob vám nepomůže pro logování virtuálek. Ty zalogujete jen po otevření v aplikaci. A posledni po poslednim upozorneni 🙂 – pri hrani v jednom pristroji je caste prepinani nepohodlne, takze na powertrailu se vam to muze zacit zajidat.