Co je Munzee?

Co je munzee?

Munzee je jedna z outdoorových her na hledání pokladů. Dá se přirovnat ke geocachingu, jen místo krabiček hledáte známky s QR kódem. Munzee známky naleznete na různých místech ve Vašem okolí a snímnete je použitím smartfounu. Za to získáváte body, které zvýší Vaše skore ve hře a posunou úroveň Vašeho levelu. Body získáte nejen za nasnímání munzee ostatních hráčů, ale i za  umístění svého munzee a poté za každého dalšího hráče, který známku najde a nasnímá. Munzee vychází ze základů geocachingu a přidává novoý stupeň zábavy.

 

Jak munzee vypadá?

Munzee může být různé velikosti či tvaru , ale pokaždé musí obsahovat herní QR kód. Nejčastěji se setkáte s klasickým tvarem známky oficialni munzee znamka, či s pouhým QR kódem. Kód v kombinaci se souřadnicemi Vašeho přístroje s GPS tvoří základní stavební kámen hry Munzee.

Munzee můžou být schována ve schránkách, zamaskována za něco nenápadného nebo mohou být prostě viditelná.

 

Jak najdete munzee?

Stáhněte si aplikaci pro Váš smartfoun – Android, iPhone, Windows – z obchodů jednotlivých platforem. Aplikace je zdarma. Aplikace Vám ukáže mapu či seznam blízkých munzee spolu s jejich popisem, nápovědou a vzdáleností od Vás.